info@gebzehacamat.com
0532 584 9776

Hacamatın Faydaları

Hacamatın Faydaları

Hacamatın FaydalarıTarihçe

 - Kan üretimi ile görevli organları uyarır. Kırmızı kan hücrelerini (alyuvarları) büyüten kanı katılaştıran, dolaşımı bozan fazla asitleri çıkarır.
-  Metobolizmayı düzenleyerek bağışıklık sistemini güçlendirir vücuda direnç kazandırır. Ağrıları giderir. Ödemleri çözer.
- Hacamat yaptıranlar daha az hastalıklara yakalanır, daha sağlıklı ve daha dinç görünüme sahip olurlar.
- Vücüda canlılık ve enerji verdiğinden dolayı cilt ve vücud daha genç görünür.
- Değişik nedenlerden dolayı vücudun belli noktalarında biriken toksinler dışarı alındığında vücudun bio elekrik enerji si ve aurası yoğunlaşır. Buda daha az uyku ve daha dinç yaşam demektir.
- Akciğer tarafından yeterince temizlenemeyen kan zamanla daha koyu hal alır, kılcal damarları tıkamaya neden olur. Hacamatla bu toksik maddeler arındırlarak organlar daha düzenli çaılşmaya başlar.

- Migren, bel fıtığı, eklem ve romatizma ağrıları için bir çok ilaçtan daha tesirli olup ilaçlar gibi hiç bir yan etkiside yoktur.
- Beyin fonksiyonlarını canlandırır Sağ ve sol beyin lobları daha etkin ve dengeli kullanılmaya başlanır.
- Hacamat yaptıran kişiler zamanla iç dünyalarında kendileri ve yaradanla barışık, çevresi sosyal, arkadaşları tarafından aranan birisi haline gelir. Bunun nedeni kaygı ve endişelerden arınmış herkes çevresine enerji ve huzur yayar. Pozitif enerji de denilen dengeli, sukunet hali olur.
- Diş eti çürümeleri, diş çürümesi, ağız kokusu ve diş eti hastalıkları Düzenli Hacamat yaptıranlarda olmaz!

Hacamat İslam ülkelerinde çok yaygın. .  Çin’den Almanya’ya – Malezya’dan Kanada ve Avustralya’ya kadar bütün dünyada kullanılan alternatif bir tedavi yöntemi…
Hacamat iki türlü amaç için olur bunlar; 1-Korunma 2-Tedavi (Tedavi amaçlı olduğu zaman,mevsim ve ayın günleri gözetilmez, ancak haftanın günleri gözetilmeye çalışılır.)
Hacamat esnasında Ayet-el Kûrsi’nin okunması faydalıdır.(7 kere okunması gerektiğini söyleyenler vardır.) Şeytanın vesveselerine karşı kalbin arkasından yapılan hacamat çok faydalıdır.

EN FAYDALI YERLER

Hususen manevi noktalar

Başın arka tepe kısmı, hadislede geçe kısımdır

 İki kürek arası

2 kulak arkası

kalbin arkası

 

Kaynakça: Şifa Hacamat Merkezi

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin